This Office Property is no longer advertised on LoopNet.com.

3535 S 3200 W
West Valley City, UT 84119
Office Property For Sale

Property Facts

Property Type
Office
Building Size
3,131 SF
Building Class
C
Year Built
1970
Building Height
1 Story
Typical Floor Size
3,131 SF
Building FAR
0.55
Lot Size
0.13 AC
Zoning
C-2

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
15-33-101-003-0000
Land Assessment
$147,200
Improvements Assessment
$342,300
Total Assessment
$489,500
  • Listing ID: 5651484

  • Date on Market: 1/27/2017

  • Last Updated:

  • Address: 3535 S 3200 W, West Valley City, UT 84119