This Retail Property is no longer advertised on LoopNet.com.

4151 Pacific St
Rocklin, CA 95677
Retail Property For Sale

Property Facts

Property Type
Retail
Property Subtype
Freestanding
Building Size
2,400 SF
Building Class
C
Year Built
1950
Tenancy
Single
Building Height
1 Story
Building FAR
0.05
Lot Size
1.16 AC
Zoning
C-2
Parking
21 Spaces
Frontage
209’ on Pacific St

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
045-013-002
Land Assessment
$721,621
Improvements Assessment
$498,767
Total Assessment
$1,220,388
  • Listing ID: 21812231

  • Date on Market: 12/21/2020

  • Last Updated:

  • Address: 4151 Pacific St, Rocklin, CA 95677