Building Size
736 SF
Building Class
C
Year Built
1900
Tenancy
Single
Building Height
2 Stories
Building FAR
1.20
Lot Size
0.01 AC
Zoning
CMX2.5
Frontage
28’ on Main St
Moderately walkable
70/100
Exceptionally drivable
90/100
Good public transit
70/100
Moderately bikeable
70/100
Nearby Major Retailers
Property Taxes
| Parcel Number | 882782800 | Improvements Assessment | $197,840 |
| Land Assessment | $49,460 | Total Assessment | $247,300 |
Property Taxes
Parcel Number
882782800
Land Assessment
$49,460
Improvements Assessment
$197,840
Total Assessment
$247,300
1 of 4
Videos
Matterport 3D Exterior
Matterport 3D Tour
Photos
Street View
Street
Map