This Retail Property is no longer advertised on LoopNet.com.

55 S Riverside Dr
Hamilton, OH 45011
Retail Property For Sale

Property Facts

Property Type
Retail
Property Subtype
Storefront
Building Size
1,680 SF
Building Class
C
Year Built
1930
Tenancy
Single
Building Height
1 Story
Building FAR
0.35
Lot Size
0.11 AC
Zoning
B-2
Parking
5 Spaces
Frontage
44’ on South Riverside Drive

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
L5300-006-000-057
Land Assessment
$1,680
Improvements Assessment
$14,220
Total Assessment
$15,900
  • Listing ID: 20780424

  • Date on Market: 8/28/2020

  • Last Updated:

  • Address: 55 S Riverside Dr, Hamilton, OH 45011