This Retail Property is no longer advertised on LoopNet.com.

202 Main St
Deep River, CT 06417
Retail Property For Sale

Property Facts

Property Type
Retail
Property Subtype
Storefront Retail/Residential
Building Size
3,198 SF
Building Class
C
Year Built
1900
Building Height
2 Stories
Building FAR
0.17
Lot Size
0.44 AC
Zoning
VCD - VCD

Amenities

  • Air Conditioning

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
DEEP-000057-000000-000047
Land Assessment
$122,430
Improvements Assessment
$265,650
Total Assessment
$388,080
  • Listing ID: 3707649

  • Date on Market: 9/24/2016

  • Last Updated:

  • Address: 202 Main St, Deep River, CT 06417