This Retail Property is no longer advertised on LoopNet.com.

6500 Bird Rd
Miami, FL 33155
Retail Property For Sale

Property Facts

Property Type
Retail
Property Subtype
Restaurant
Building Size
15,612 SF
Building Class
C
Year Built
1950
Tenancy
Multiple
Building Height
2 Stories
Building FAR
0.47
Lot Size
0.76 AC
Zoning
BU-1A
Frontage
207’ on BIRD

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
30-4024-008-0030
Land Assessment
$3,641,660
Improvements Assessment
$666,149
Total Assessment
$4,307,809
  • Listing ID: 3625507

  • Date on Market: 9/23/2016

  • Last Updated:

  • Address: 6500 Bird Rd, Miami, FL 33155