This Retail Property is no longer advertised on LoopNet.com.

7125 Marshall Rd
Upper Darby Township, PA 19082
Retail Property For Sale

Property Facts

Property Type
Retail
Property Subtype
Storefront Retail/Residential
Building Size
2,000 SF
Building Class
C
Year Built
1980
Building Height
2 Stories
Building FAR
0.66
Lot Size
0.07 AC
Frontage
26’ on Marshall Rd

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
16-03-01073-00
Land Assessment
$72,370
Improvements Assessment
$153,980
Total Assessment
$226,350
  • Listing ID: 22950241

  • Date on Market: 5/6/2021

  • Last Updated:

  • Address: 7125 Marshall Rd, Upper Darby Township, PA 19082